Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza

Dziś chcemy Was zachęcić do sięgnięcia po książkę Marii Mamczur pt. „Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza”.

Jest to reportaż przedstawiający historie kobiet uwikłanych w małżeństwo z homoseksualistami. Przez lata nie znały prawdy o własnych mężach, ojcach swoich dzieci. Ukazane są wszystkie emocje jakie targają kobietami: żal, gniew, wstyd, złość, niepewność i wszechogarniający brak poczucia własnej wartości. Niejednokrotnie świadkami tych skomplikowanych relacji są dzieci i to właśnie jeden z wielu powodów, dlaczego żony gejów nie decydują się na rozwód.  W Polskim społeczeństwie cały czas istnieje „jedyny słuszny” model rodziny i dlatego aby uniknąć społecznego ostracyzmu bohaterki i bohaterzy decydują się na utrzymanie fikcyjnego związku. Autorka sprawiedliwie oddaje głos nie tylko kobietom, ale również drugiej stronie. Są to bardzo smutne relacje mężczyzn, którzy borykają się z własną naturą, z brakiem samoakceptacji, ze skrywaną tożsamością i czasami z podwójnym życiem.

Poznajemy historię Anny, która po 15 latach małżeństwa odkrywa w telefonie męża korespondencję z młodymi mężczyznami. Ryszard natomiast, wie kim jest, ale robi wszystko żeby o tym zapomnieć. Anonimowy bohater zapisuje się do sekty, aby wyleczyć się z homoseksualizmu. Podobnych ludzkich dramatów jest wiele... Historie są zaskakująco powszechne choć niejednokrotnie rozgrywają się w czterech ścianach, ponieważ wiążą się z nimi niewyobrażalne cierpienie i wstyd.

Bardzo ciekawym uzupełnieniem tej publikacji są wywiady z ekspertami, seksuologami i terapeutami. Dowiadujemy się, że aż 60 % mężczyzn na portalach gejowskich jest żonatych.

Polecam książkę „Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza”, reportaż skłania do refleksji i jest napisany bardzo przystępnym językiem. Tematyka książki szokuje, gdyż ukazuje skalę zjawiska, jednak może okazać się też dużym wsparciem dla osób, które znalazły się w podobnej sytuacji.                                                    

(MS)

Źródło okładki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/zony-gejow-o-tym-czego-nikomu-sie-nie-zdradza-maria-mamczur-166790

  

Komentarze