Czytelnicze wyzwanie na 2023 rok!

Ile razy wasze postanowienia noworoczne kończyły się w połowie stycznia, a wszelkie próby zmiany nawyków okazywały się zbyt trudne? Być może systematyczne zmiany nie są dla Was i bardziej odnajdziecie się w twórczym chaosie. Albo problem leży w pierwszym dniu stycznia i zmiany trzeba zaprowadzać od połowy miesiąca. Mamy dla Was propozycję idealnego postanowienia noworocznego! Niezobowiązująca forma i widoczne od razu postępy sprawią, że wytrwanie do końca roku nie będzie rzeczą trudną, a wręcz przyjemną. No i nie mamy pierwszego stycznia, więc to dobry dzień na podjęcie nowego wyzwania!Nasze postanowienie polega na przeczytaniu dwunastu książek z dwunastu kategorii. Co miesiąc wybieracie jeden dowolny kafelek, w ramach którego czytacie dowolnie wybraną książkę. Wyzwanie możecie uzupełniać kolorami, rzędami, albo według własnego kaprysu, tutaj nie ma złych decyzji.


Dodatkowo w pliku, który znajdziecie u dołu strony, umieściliśmy check listę, na którą możecie wpisywać książki, które przeczytaliście lub takie, które dopiero planujecie przeczytać. Znajdujące się po lewej stronie kwadraciki pozwolą na odhaczanie przeczytanych pozycji i utrzymanie porządku.

 

Całość zamyka się książkową statystyką, która nie służy do liczenia przeczytanych książek, bo w przypadku literatury nie chodzi o ilość, ale o jakość i ta tabela, to umożliwia. Możecie w dowolny sposób oznaczać czy wybrana książka Wam się podobała czy nie. Statystyka ta służy do oceniania wszystkich książek, które zdecydowaliście się przeczytać, niezależnie czy przez lekturę przebrnęliście. Zestawienie na koniec roku ma pokazywać jak wyglądała Wasza czytelnicza droga - ile książek przeczytaliście, a ile odłożyliście bez czytania lub przeczytaliście do połowy. Poniżej pokazujemy Wam jak możecie wykorzystać rozkładówkę, możecie przyjąć kolorystyczną skalę lub tak po prostu zakreślać książki przeczytane i te nieprzeczytane. 

Z naszego wyzwania możecie czerpać dowoli, możecie je modyfikować i upiększać. Plik można wydrukować dwustronnie i korzystać jak z broszurki, ale nie ma przeszkód, jeżeli chcecie korzystać z jednej wybranej strony. Możliwości jest wiele, a jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia. Do dzieła!

https://drive.google.com/file/d/1ZMznPUj8koZjcPuca8uKH_0UWnSUxah3/view?usp=sharing


 

Komentarze